Стриївський
дошкільний навчальний заклад

Четвер, 23.11.2017, 15:42

Поради батькам, як допомогти дитині адаптуватися у дитячому садочку.

1. Спочатку пояснити дитині, що таке дитячий садочок і навіщо туди ходять діти. Головне, постаратися простими словами створити позитивний образ садка (наприклад, в дитячий садок приходять такі ж як і ти діти, вони там разом грають, вчаться, їдять, в групі багато іграшок і добрі вихователі, які піклуються про дітей).

2. Заочно познайомити дитину з дитячим садком під час вашої прогулянки.

3. Бажано віддавати дитину в ту групу, в якій вона вже знає декількох дітей (це діти ваших друзів або знайомих, сусідів по майданчику, з якими ваша дитина вже спілкується). Заздалегідь познайомте дитину з вихователем групи, в яку відправиться ваш малюк.

4. Навчить дитину, як можна знайомитися з новими дітьми і як можна розвивати їх відносини. Адаптація дитини залежатиме багато в чому саме від того, наскільки легко вона зможе встановлювати відносини в колективі. Ви самі можете допомогти дитині встановити контакти з іншими дітьми, познайомивши її з ними і їх батьками, запрошуйте нових друзів вашої дитини на вихідні до вас.

5. Поясніть дитині, до кого вона може завжди звернутися за допомогою, якщо виникне потреба.

6. До того, як відвести дитину в дитячий садок, рекомендується провести комплекс заходів щодо загартування дитини, а також пройти медичний огляд, щоб переконатися, що дитина здорова.

7. Бажано в перші два-три тижні залишати дитину в групі лише на декілька годин, поступово збільшуючи цей час до необхідної норми.

8. У присутності дитини не показувати, що ви нервуєте і переживаєте з приводу того, що дитина йде в дитячий садок. Не дозволяйте собі також критики в адресу дитячого садка у присутності дитини, оскільки все це буде тут же негативно сприйняте нею, що викличе страх, невпевненість і небажання йти в це місце.

Період адаптації в середньому займає пів року, саме тому батькам слід запастися терпінням і з розумінням відноситься до капризів дитини в перші місяці відвідин дитячого садка.

Батькам необхідно дотримуватись таких правил:

1. Не залишати малюка в дошкільному колективі на цілий день, якомога раніше забирати малюка додому перші два-три дні.

2. Створити спокійний, безконфліктний клімат для маляти в сім'ї.

3. Щадити його ослаблену нервову систему. Створити дома, по можливості, такий же режим, який існує в дитячому садку. Режим дня групи повинен бути в куточку батьків.

4. Суттєво скоротити перегляд телепередач.

5. Якомога раніше повідомити лікаря і вихователів про особові особливості малюка.

6. Не кутати дитину, а одягати її так, як необхідно відповідно до температури в групі. Обов'язково в шафці дитини повинен бути повний змінний комплект одягу. І теплі речі на випадок похолодання або дощу.

7. Не обговорювати у присутності дитини вихователів, оскільки педагог втратить авторитет в очах дитини. Крім того, все що Ви говорите або робите удома при дитині, стає надбанням громадськості. Оскільки малюк поспішає поділитися з вихователем і одногрупниками всім, що дізнався і побачив нового.

8. Кожен вечір необхідно цікавитися у дитини про те, як пройшов день, що трапилося нового і цікавого.

9. Якщо період адаптації у вашої дитини затягнувся на дуже тривалий час, зверніться до психолога дошкільного закладу. Психолог проведе з вашою дитиною коректувальну роботу (тренінг, який складається з декілька цікавих ігор) направлену на прискорення періоду адаптації до умов дитячого садка.

Поради

щодо виховання у дітей почуття власної гідності і відповідальності за свою безпеку:

- Використайте будь-яку можливість, щоб висловити дитині свою любов.

- Оцінюйте кожну самостійну справу дитини позитивно.

- Намагайтеся помітити і похвалити дитину за зміни до кращого в її поведінці, навіть якщо вона дуже незначна.

- Пам’ятайте, що при частому зверненні до заохочення та похвали, Ви сприяєте розвитку у дитини впевненості в собі.

- Намагайтесь навчити дитину, як виправити неправильний вчинок.

- Висловлюйте своє ставлення до неналежної поведінки дитини ясно і неоднозначно, залишаючи впевненість у вмінні дитини діяти правильно.

- Розмовляйте з дитиною в тоні поваги і співробітництва.

- Залучайте дитину в процес прийняття рішень.

- Пам’ятайте, що Ви даєте дитині зразок правильної поведінки.

- Намагайтеся уникати порожніх погроз. Вчить дитину прагнути до успіху, бо успіх, визнаний дорослим, є мірилом її цінності.

- Рахуйтеся з думкою дитини. Бажано, щоб дитина мала можливість виразити своє невдоволення чи навіть обурення, коли вона повинна підкоритися правилам, що їй не до смаку. Залучайте дитину до вирішення будь-яких ситуацій.

- Не допускайте рукоприкладства, криків, погроз та образливих слів – вони можуть тільки викликати у Ваших дітей негативні емоції і неприязне ставлення до навколишнього світу.

- Намагайтесь виражати перевагу одному із дітей.

- Не очікуйте від дитини виконання того, що вона не в змозі зробити; давайте їй посильні завдання та доручення.

Шановні батьки!

Пам’ятайте, що тільки любов і шанобливе ставлення до дитини сприятимуть вихованню особистості.

«  Листопад 2017  »